Jakub Błaszczykowski odejdzie z Wolfsburga? Klub chce go wymienić na piłkarza FSV Mainz

Jakub Błaszczykowski latem może odejść z VfL Wolfsburg. Władze "Wilków" rozważają opcję wymiany polskiego skrzydłowego na utalentowanego Levina Oztunaliego z FSV Mainz.

Oztunali był jednym z głównych celów transferowych Wolfsburga podczas zimowego okna transferowego. W styczniu sprowadzenie 21-letniego skrzydłowego się nie udało, dlatego do drużyny Bruno Labbadii ostatecznie trafił Renato Steffen.

Sprowadzenie pomocnika FC Basel nie zmieniło jednak planów właścicieli Wolfsburga, którzy wciąż chcą kupić Oztunaliego. Problem może stanowić jednak kwota, jakiej FSV Mainz będzie oczekiwać za młodzieżowego reprezentanta Niemiec. Dlatego Wolfsburg w ramach rozliczenia, poza ustaloną kwotą będzie chciał zaoferować jednego ze swoich piłkarzy - kogoś z dwójki Jakub Błaszczykowski, Landry Dimata.

Niemieckie media uważają, że bardziej prawdopodobne wydaje się zaoferowanie Błaszczykowskiego, ponieważ Polak często ma problemy zdrowotne, a od kilku miesięcy leczy kontuzję pleców. 

Przypomnijmy, że Błaszczykowski nie gra od listopada ubiegłego roku. Polak kilkukrotnie próbował wracać do treningów z pełnym obciążeniem, ale za każdym razem nie pozwalał mu na to powracający ból kręgosłupa. 

W najbliższym spotkaniu ligowym, w ramach 24. kolejki Bundesligi Wolfsburg zmierzy się właśnie z Mainz. Będzie to 15. spotkanie, w którym na pewno nie zobaczymy reprezentanta Polski.

Więcej o: