Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Robert Lewandowski: nowoczesny goleador

W Bleacher Report pojawił się świetny materiał dotyczący Roberta Lewandowskiego. - Nie oglądam zbyt wiele futbolu, bo i tak nie mam czasu na spędzanie go z moją rodziną - mówi Lewandowski cytowany przez portal.

Znany amerykański portal Bleacher Report  przygotował bardzo duży artykuł na temat Roberta Lewandowskiego. Amerykanie zauważają, że od 2011 tylko Messi i Ronaldo strzelili więcej bramek od polskiego napastnika.  

- W ciągu ostatnich dwóch i pół sezonu strzelił 112 goli w 130 meczach we wszystkich rozgrywkach, średnio 0,86 na mecz. Amerykanie zauważają, że lepsi od Polaka byli tylko Ronaldo (0.96) i Messi (0.88) - pisze Bleacher Report (całość dostępna pod tym linkiem)

Amerykanie zauważają też, że Lewandowski uwielbia oglądać sportowe zmagania w telewizji, ale meczu piłkarskiego nie obejrzał w całości od dawna. - Gdy Robert Kubica trafił do Formuły 1 Lewandowski siedział przyklejony do telewizora - piszą w Bleacher Report.

- Nie oglądam zbyt wiele futbolu, bo i tak nie mam czasu na spędzanie go z moją rodziną i przyjaciółmi. Nie pamiętam, kiedy ostatnio oglądałem mecz przez 90 minut. Czasami oglądam około 15 minut, żeby wiedzieć co się dzieje - mówi Lewandowski cytowany przez Bleacher Report.

Amerykanie zachwycają się polskim napastnikiem i zauważają, że może on być gwiazdą nadchodzącego mundialu. "Chudy, silny, niezwykle zwinny, obdarzony dwiema czarująco delikatnymi i precyzyjnymi stopami. Zdolny do strzelania z dowolnego miejsca w odległości 20 metrów od bramki" - dodają.