Bijatyka, kilkanaście kartek i przedwcześnie zakończone spotkanie w lidze brazylijskiej

W meczu najwyższej ligi brazylijskiej doszło do niebywałej sytuacji. Arbiter prowadzący spotkanie Vitoria Salvador - Bahia pokazał łącznie... 9 czerwonych kartek, po czym przerwał mecz.

Drużyna Vitorii prowadziła po bramce Denilsona Pereiry Juniora w 34. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się bez żadnych ekscesów, choć sędzia pokazał aż sześć żółtych kartek. Po przerwie rzut karny dla gości wykorzystał Vinicius de Souza, po czym podbiegł pod sektor kibiców rywali i zaczął ich prowokować.

Bramkarzowi Vitorii nie spodobało się zachowanie strzelca, dlatego natychmiast się na niego rzucił. Do bójki dołączyli się inni zawodnicy i zaczęła się prawdziwa bijatyka. Sędzia był bardzo surowy – pokazał łącznie 9 czerwonych kartek (5 dla gospodarzy, 4 dla gości) i chwilę później zagwizdał po raz ostatni. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Na razie nie zostały wyciągnięte żadne konsekwencje. Komisja ligi z pewnością przyjrzy się tamtym wydarzeniom.