Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Primera Division. Andres Iniesta otrzymał ofertę z Chin

Andres Iniesta otrzymał propozycję z jednego z klubów z Chin. Pomocnik aktualnie występujący w Barcelonie, po transferze miałby zarabiać 35 milionów euro rocznie - informuje "Sport.es".

"To może być jedna z największych transakcji podczas letniego okna transferowego. Andres Iniesta otrzymał ofertę z Tianjin Quanijan. Propozycja jest o tyle kusząca, że zawodnik w Chinach miałby zarabiać 35 milionów euro rocznie. Przedstawiciele klubu dwukrotnie byli w Barcelonie, aby negocjować warunki transferu" - pisze Lluis Miguelsanz, dziennikarz katalońskiego "Sportu"

Okładka katalońskiego 'Sportu'Okładka katalońskiego 'Sportu' Internet

Iniesta jest wychowankiem Barcelony. W jej barwach rozegrał 651 spotkań, w których zdobył 55 bramek i zaliczył 138 asyst. W obecnym sezonie wystąpił w 27 meczach, w których strzelił jednego gola. Na jego następcę w katalońskim zespole szykowany jest Philippe Coutinho sprowadzony z Liverpoolu za 120 mln euro.

Wielkim zwolennikiem sprowadzenia Iniesty jest trener Tianjin, Paulo Sousa. Jeśli 33-latek dołączyłby do chińskiego zespołu, miałby okazję zagrać z innymi piłkarzami znanymi z gry w Europie: Axelem Witselem, Alexandre Pato, czy Anthonym Modestem.