Liga Mistrzów. Dani Carvajal nie zagra z Paris Saint-Germain

Obrońca Realu Madryt, Dani Carvajal, nie zagra w pierwszym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów przeciwko Paris Saint-Germain. Odwołanie w sprawie zawieszenia Hiszpana zostało odrzucone przez UEFA.

Carvajal został zawieszony przez komitet ds. Etyki i Dyscypliny na początku grudnia ubiegłego roku. Hiszpan podpadł w trakcie meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów z APOELem, kiedy to ewidentnie zwlekał z wyrzuceniem piłki z autu, próbując w ten sposób wymusić otrzymanie żółtej kartki. Była to sprytna zagrywka, ponieważ w przypadku ukarania przystąpiłby do fazy pucharowej z czystym kontem.

Piłkarz został zawieszony na dwa spotkania z powodu niesportowego zachowania. Real Madryt próbował odwołać się od tej decyzji, jednak jego wniosek został oddalony przez UEFA. Oznacza to, że Carvajal nie zagra w pierwszym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów z Paris Saint-Germain.

Pierwsze starcie odbędzie się 14 lutego w Madrycie, a rewanż 6 marca w Paryżu. Liga Mistrzów jest ostatnią szansą Realu na uratowanie zupełnie nieudanego sezonu – podopieczni Zinedine'a Zidane'a niemal na pewno nie obronią mistrzostwa Hiszpanii, odpadli także z Pucharu Króla.

Pjongczang 2018. Małysz: Skoczkowie nie mają zakazu witania się przez uścisk dłoni. Muszą po prostu unikać osób przeziębionych

Więcej o: