Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Łukasz Fabiański trafi do lepszego klubu? "To kwestia czasu"

Jeśli Fabiański nadal będzie grał dobrze, to zgłosi się po niego mocniejszy zespół - powiedział Jan Tomaszewski w rozmowie z "TVP Sport".

Fabiański w obecnym sezonie jest jednym z wyróżniających się bramkarzy w Premier League. Polak rozegrał dotychczas 26 spotkań, w których siedem razy zachował czyste konto. Przez brytyjskich ekspertów uważany jest za kluczową postać Swansea.

- Jeśli ocenimy Łukasza pod względem skuteczności, dojdziemy do bardzo pozytywnych wniosków. Obronił wiele strzałów. Daje drużynie dużo spokoju, bo rozegrał wiele ważnych spotkań w kadrze i w lidze - ocenił Andrzej Dawidziuk, były trener bramkarzy reprezentacji Polski, w rozmowie z "TVP Sport".

Cała drużyna "Łabędzi" w przeciwieństwie do Łukasza Fabiańskiego w tym sezonie spisuje się bardzo słabo. Drużyna prowadzona przez Carlosa Carvalhala zajmuje dopiero 17. miejsce w ligowej tabeli i wszystko wskazuje na to, że na koniec sezonu będzie walczyć o utrzymanie.

Taka sytuacja sprawia, że w mediach pojawia się więcej głosów mówiących o ewentualnym transferze Fabiańskiego, który w letnim oknie transferowym mógłby trafić do lepszego klubu.

- Jeśli Łukasz nadal będzie grał dobrze, to zgłosi się po niego mocniejszy zespół. To kwestia czasu - skomentował Jan Tomaszewski.

Polscy bramkarze w tarapatach. Regularnie gra tylko Fabiański