Premier League. Wpadka Chelsea

W poniedziałkowym meczu 26. kolejki Premier League Chelsea przegrała na wyjeździe 1:4 z Watfordem. Goście kończyli mecz w dziesiątkę, bo Tiémoué Bakayoko wyleciał z boiska w pierwszej połowie.

Francuski pomocnik obejrzał żółtą kartkę w 25. minucie, a kolejną pięć minut później.

Pod koniec pierwszej połowy Thibaut Courtois staranował Gerarda Deulofeu, a rzut karny na bramkę zamienił Troy Deeney.

FRANK AUGSTEIN/AP

Chelsea kompletnie nie miała pomysłu na konstruowanie akcji ofensywnych. Większość ataków wyglądała podobnie. Długa piłka z głębi pola w kierunku Oliviera Giouda, ale nowy napastnik Chelsea nie radził sobie z obrońcami gospodarzy.

W 82. minucie Eden Hazard zirytowany postawą kolegów postanowił przeprowadzić indywidualną akcję. Pomysł okazał się dobry. Belg minął rywala i popisał się mierzonym uderzeniem zza pola karnego.

Radość mistrzów Anglii nie trwała długo. 120 sekund później na 2:1 strzelił Daryl Janmaat.

Następnie trafił Deulofeu, dla którego był to dopiero drugi mecz w barwach Watfordu.

Kiedy wydawało się, że wynik meczu już się nie zmieni, to w doliczonym czasie gry gości dobił Roberto Pereyra, były zawodnik Juventusu. Dużą "zasługę" przy obu ostatnich trafieniach miała obrona Chelsea.

Chelsea pomimo porażki zachowało czwartą lokatę w lidze, a Watford jest jedenasty.

Kryzys Chelsea?

W ostatnich pięciu meczach Chelsea zdobyła zaledwie pięć punktów. Tydzień temu przegrała z Bournemouth 0:3. A już w przyszłym tygodniu Anglików czeka mecz z Barceloną w 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Angielskie media coraz więcej piszą o niepewnej sytuacji szkoleniowca drużyny. Conte już od kilku miesięcy nie dogaduje się z zarządem klubu, a podobno na liście życzeń Romana Abramowicza jest Maurizio Sarri z Napoli. Tymczasowym rozwiązaniem może okazać się zatrudnienie Guusa Hiddinka, który w przeszłości już ratował Chelsea z opresji w trakcie sezonu.