Dyrektor Borussii tłumaczy anulowanie transferu Gumnego

Nie mogliśmy dojść do porozumienia z Lechem Poznań w sprawie transferu Roberta Gumnego - mówi Max Eberl, dyrektor sportowy Borussii Moenchengladbach. Młody obrońca Kolejorza miał przenieść się do Niemiec za rekordową kwotę 6,5 mln euro.

Robert Gumny jeszcze kilka dni temu miał stać się bohaterem najdroższego transferu w historii Lotto Ekstraklasy. Obrońca Lecha Poznań miał przenieść się do Borussii Moenchengladbach za 6,5 mln euro. Ostatecznie transakcja została anulowana w ostatniej chwili. Początkowo w mediach pojawiły się informacje o tym, że Gumny nie przeszedł testów medycznych. Jednak ani przedstawiciele Lecha, ani Borussii tego nie potwierdzili.

Teraz głos w całej sprawie zabrał Max Eberl, dyrektor sportowy niemieckiego klubu. - Nie chcę komentować medialnych doniesień. Po prostu nie mogliśmy porozumieć się z Lechem Poznań. Być może temat wróci latem - powiedział 44-latek. - Gumny to świetny, bardzo interesujący zawodnik. Ma wielki talent - dodał.

W obecnym sezonie Lotto Ekstraklasy młody defensor jest jednym z najlepszych zawodników drużyny Nenada Bjelicy.  Dotychczas rozegrał 19 spotkań, w których zaliczył 4 asysty. Do tego dołożył pięć występów w kwalifikacjach do Ligi Europy.

Zobacz wideo
Więcej o: