ME w futsalu. Koniec marzeń. Polacy jadą do domu

Futsalowa reprezentacja Polski nie zagra w ćwierćfinale mistrzostw Europy. Zadecydował o tym sobotni remis Kazachstanu z Rosją.

W ostatnim meczu grupy B mistrzostw Europy w futsalu Rosja zremisowała z Kazachstanem 1:1. Podział punktów oznacza, że reprezentacja Polski zakończyła udział w turnieju.

Rosjanie objęli prowadzenie w 2. minucie po trafieniu Edera Limy (naturalizowanego Brazylijczyka). Kazachowie do remisu doprowadzili cztery minuty po przerwie. Po zmianie stron wyrównał Douglas Junior (też pochodzący z Brazylii).

Polacy zagrali na Euro po raz pierwszy od 2001 roku. W pamięci kibiców na pewno zapadnie zremisowana 1:1 potyczka z Rosją (wicemistrzem świata). W drugim spotkaniu biało-czerwoni ulegli 1:5 Kazachstanowi.