Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kupili piłkarza z Wikipedii. Najgorszy transfer roku?

Litewski FK Poniewież, występujący na co dzień na zapleczu tamtejszej ekstraklasy, stał się prawdopodobnie autorem największej wpadki zimowego okienka transferowego.

Barkley Miguel-Panzo, bo tak nazywa się najnowszy nabytek Litwinów, miał być gwiazdą zespołu. Oficjalna strona klubu, prezentując sylwetkę piłkarza, najmocniej podkreśla okres gry Barkley'a z angielskiej Championship, kiedy to reprezentując barwy Queens Park Rangers strzelił 45 goli w 36 meczach. Jest tylko jeden problem. Z żadnych danych, innych niż Wikipedia, nie wynika, by Barkley kiedykolwiek był zawodnikiem QPR.

Co więcej, informacje znajdujące się na oficjalnej stronie piłkarza, jakoby ten rozegrał trzy mecze w reprezentacji Angoli, także nie znajdują potwierdzenia w statystykach.

Możliwe, że FK Poniewież wcale nie kupił kota w worku i zdawał sobie sprawę z przerysowanego CV napastnika w największej internetowej encyklopedii. Błąd popełniony mógł zostać przez dział PR, który przygotowywał informację prasową o transferze. Mając jednak na uwadze, że mówimy o drugiej lidze litewskiej, oba scenariusze są równie prawdopodobne.

Więcej o:
Komentarze (27)
Kupili piłkarza z Wikipedii. Najgorszy transfer roku?
Zaloguj się
 • wicio2004

  Oceniono 11 razy 11

  he scored 45 goals in 36 matches
  strzelił 36 goli w 45 meczach

  cenisz dobre dziennikarstwo??

 • 100-lec

  Oceniono 5 razy 5

  Legia już sobie ostrzy zęby na tego zawodnika

 • dupajasi0

  Oceniono 16 razy 4

  Co tam druga liga litewska. Społeczeństwo pewnego kraju w środkowej europie też na nowo urządziło sobie administrację na podstawie lipnych opisów i kłamstw. I teraz wstydzi się przyznać, że dało Dudy bo dalej popiera te miernoty, które od ponad dwóch lat pokazują, że nie nadają się nawet do czyszczenia sraczy. ;-)

 • tkdrulez

  Oceniono 3 razy 3

  Buhaha... Litwa to Wąchock Europy

 • sunim

  Oceniono 2 razy 2

  To ten z prawej czy z lewej na zdjęciu?

 • matadore1

  Oceniono 4 razy 2

  Poniewież, tak, pismaku, brzmi nazwa miasta

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX