Ronald Koeman zostanie selekcjonerem reprezentacji Holandii

Ronald Koeman zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji Holandii. 54-latek z 'Oranje' pracować ma do MŚ w Katarze w 2022 roku.

Stanowisko selekcjonera reprezentacji Holandii pozostawało wolne od listopada 2017 roku. Ostatnim trenerem zespołu był Dick Advocaat, który zrezygnował z pracy po tym jak prowadzona przez niego drużyna nie zdołała zakwalifikować się do mundialu w Rosji.

Przez ostatnie miesiące trwały poszukiwania szkoleniowca, który odbuduje Holendrów i poprowadzi w kwalifikacjach do Euro 2020 oraz MŚ 2022. Wybór padł na Koemana. 54-latek do końca przyszłego tygodnia ma skompletować sztab współpracowników.

Na razie wiadomo, że były reprezentant Holandii na pewno poprowadzi zespół w el. do ME, po których jego praca zostanie oceniona.

Koeman jest 78-krotnym reprezentantem Holandii. Jako piłkarz grał m.in. w Ajaksie, PSV, Barcelonie oraz Feyenoordzie. Pracę trenerską rozpoczął w 1997 roku jako asystent selekcjonera reprezentacji Holandii, później na takim samym stanowisku pracował też w Barcelonie.

Pierwszą posadę pierwszego szkoleniowca Koeman objął w 2000 roku, kiedy rozpoczął pracę w Vitesse. Później prowadził kolejno Ajax, Benficę, PSV, Valencię, AZ Alkmaar, Feyenoord i Southampton. Ostatnio 54-latek był menedżerem Evertonu, którego został zwolniony 23 października 2017 roku po tym jak jego zespół przegrał 2:5 z Arsenalem i znalazł się w strefie spadkowej Premier League.

Jego największe szkoleniowe sukcesy to trzykrotne zdobycie mistrzostwa Holandii oraz Pucharu Hiszpanii.

Więcej o: