Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Oficjalnie. Marc Bartra zawodnikiem Realu Betis

Marc Bartra oficjalnie został nowym piłkarzem Realu Betis. Borussia Dortmund na jego transferze zarobiła 10,5 mln euro. To drugi najdroższy transfer w historii hiszpańskiego klubu.

Bartra we wtorek pomyślnie przeszedł testy medyczne w swoim nowym klubie, z którym podpisał kontrakt do czerwca 2023 roku. Obrońca kupiony przez Real Betis za 10,5 mln euro stał się drugim najwyższym transferem w historii klubu. Więcej Verdiblancos zapłacili jedynie za Denilsona, którego w sezonie 1998/99 sprowadzili za 31,5 mln.

Bartra był piłkarzem Borussii Dortmund od lipca 2016 roku. Hiszpański defensor trafił na Signal Iduna Park z Barcelony. W barwach BVB rozegrał łącznie 51 spotkań we wszystkich rozgrywkach, w których zdobył pięć bramek i zaliczył tyle samo asyst. Ostatnio miał jednak coraz większe problemy z wywalczeniem miejsca w podstawowej jedenastce zespołu Petera Stögera.

- Brakuje mi słów, by opisać wydarzenia i uczucia, które towarzyszyły mi przez ostatnie 1,5 roku - napisał zawodnik żegnający się z niemieckim klubem. - Wszystko minęło bardzo szybko, ale jednocześnie mam wrażenie, że byłem tu dużo dłużej. Doświadczyłem wspaniałych chwil, zarówno na boisku, jak i poza nim - dodał.

- Dziękuję moim kolegom, którzy traktowali mnie świetnie od pierwszego do ostatniego dnia. Dziękuję trenerom, którzy we mnie wierzyli. Przede wszystkim chciałbym jednak podziękować kibicom. Jesteście przykładem dla każdego - zakończył.

Zobacz wideo