Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kłopoty Realu Madryt. Potężny inwestor wycofuje się z kontraktu

Real Madryt stracił umowę z inwestorem ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Międzynarodowa spółka paliwowa Cepsa wycofała się z kontraktu, na mocy którego miała wykupić prawa do nazwy stadionu mistrzów Hiszpanii i przeznaczyć 400 mln euro na jego rozbudowę.

Dziennik "El Economista" poinformował, że Real Madryt stracił swojego przyszłego sponsora, który miał wykupić prawa do nazwy Estadio Santiago Bernabbeu i planował rozbudowę obiektu, której wartość szacowano na około 400 mln euro.

Międzynarodowa spółka paliwowa Cepsa, należąca do koncernu paliwowego IPIC ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich wycofała się z umowy, ze względu na to, że mistrzowie Hiszpanii nie dotrzymali ustalonych terminów przedsięwzięcia.

Szefowie Realu uzgodnili warunki umowy już w 2014 roku. Przedstawiciele Cepsa w zamian za prawa do nazwy stadionu hiszpańskiego klubu, zobowiązali się do jego rozbudowy, która miała kosztować 400 mln euro.

W obecnym sezonie Królewscy poza problemami ze sponsorami, mają również ogromne kłopoty sportowe. Drużyna Zinedine`a Zidane`a aktualnie zajmuje dopiero 4. miejsce w tabeli Primera Division, tracąc aż 19 punktów do liderującej Barcelony.

Więcej o: