Świetny mecz Jakuba Świerczoka w Łudogorcu Razgrad

Łudogorec Razgrad wygrał w towarzyskim spotkaniu z rosyjską Baltiką 3:1, a dwa gole strzelił Jakub Świerczok.

Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem bułgarskiej drużyny 1:0, a autorem trafienia był Joao Paulo. Po godzinie gry było już 2:0, a premierowego gola w nowym klubie strzelił Świerczok. [Wideo od 00:30]

Baltica odpowiedziała bramką Antona Kobyalko, jednak w 81. minucie Polak znowu pokonał bramkarza rywali.

Podczas zimowego okienka transferowego Zagłębie Lubin otrzymało od mistrzów Bułgarii około miliona euro za napastnika. 25-latek podpisał czteroletni kontrakt.

W 1/16 finału Ligi Europy Bułgarzy zagrają z Milanem. Mecze odbędą się 15 i 22 lutego.

Od lata 2017 roku piłkarzem Łudogorca jest były zawodnik Jagiellonii Białystok - Jacek Góralski.

Mundial w Rosji

Jeśli Świerczok potwierdzi dobrą formę podczas rundy wiosennej, to Adam Nawałka prawdopodobnie powoła go na mistrzostwa świata. Do tej pory napastnik wystąpił w dwóch towarzyskich spotkaniach, z Urugwajem (0:0) i Meksykiem (0:1)