Piłkarska niedziela. Barcelona wygrała z Alaves, a Sampdoria z Romą

Barcelona wygrała u siebie z Alaves 2:1. a Sampdoria niespodziewanie zwyciężyła na wyjeździe z Romą 1:0. W drużynie z Genui wystąpiło trzech Polaków.

Barcelona przeważała od początku spotkania, ale goście groźnie kontrowali. I to właśnie po kontrataku, niemal podręcznikowym, Alaves objęło w 17. minucie prowadzenie. Ter Stegena pokonał Guidetti. Gospodarze odpowiedzieli trafieniem Suareza dopiero w 72. minucie. W końcówce spotkania bramkę zdobył Leo Messi, który perfekcyjnie wykonał rzut wolny z około 23. metra od bramki.

Barca po 21 meczach jest liderem La Liga i ma 57 punktów. Alavesma 19 pkt i zajmuje 17. pozycję.

Mecz bramkarzy

w 22. kolejce Serie A Roma niespodziewanie przegrała u siebie z Sampdorią. Drużyna Marco Giampaolo zachwyca w tym sezonie i zajmuje już 6. miejsce w tabeli, ze stratą czterech punktów do Romy. Przez długi czas niedzielnego spotkania wydawało się, że nie padnie żadna bramka. Nie chodził o to, że brakowało akcji ofensywnych, wręcz przeciwnie było ich pełno, ale znakomicie spisywali się bramkarze: Allison z Romy i Viviano z Sampdorii.

W pierwszej połowie Bereszyński zagrał przypadkowo ręką we własnym polu karnym, ale strzał Florenziego z jedenastu metrów został obroniony. W 80. minucie Linetty zapoczątkował akcję, którą skutecznie wykończył Zapata. W końcówce meczu pojawił się na boisku Kownacki, ale w tym fragmencie spotkania przeważała Roma. Wynik już się jednak nie zmienił.

Remis w hicie
Monaco zremisowało 2:2 z Marsylią w 23. kolejce Ligue 1. Klub z księstwa zajmuje czwartą lokatę i traci punkt do Marsylii. Kamil Glik rozegrał przyzwoite spotkanie, ale został ukarany żółtą kartką.