Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kto poprowadzi reprezentację Włoch w meczu z Polską? Trzech kandydatów

Reprezentacja Włoch będzie rywalem Polaków w Lidze Narodów. Czterokrotni mistrzowie świata nie mają trenera, ale w grze zostało już tylko trzech kandydatów. Kto poprowadzi Włochów w meczu z Polską?

Brak awansu na mistrzostwa świata w Rosji spowodował rewolucję w reprezentacji Włoch. Pracę stracił Giampiero Ventura, a z funkcji prezesa Włoskiej Federacji Piłkarskiej zrezygnował Carlo Tavecchio. Zastępców nie ma, ale decyzja coraz bliżej.

Curro Enrico, dziennikarz 'La Rebublica' przyznał w rozmowie z Szymonem Borczuchem, że nazwisko nowego prezesa zostanie ogłoszone w poniedziałek. W grze o posadę selekcjonera reprezentacji Włoch zostało trzech kandydatów.

Faworytami są: Carlo Ancelotti i Antonio Conte. Pierwszy zakończył współpracę z Bayernem Monachium i pozostaje bez pracy od 28 września 2017 roku. Drugi prowadzi Chelsea i zajmuje z londyńskim klubem trzecie miejsce w Premier League.

Trzecim kandydatem jest Roberto Mancini. 53-letni szkoleniowiec prowadzi Zenit Petersburg. W przeszłości pracował w Interze Mediolan, Galatasaray, Manchesterze City, Lazio i Fiorentinie.