Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Phill Neville krytykowany po objęciu kobiecej reprezentacji Anglii. Wyśmiewał przemoc domową i równouprawnienie

Były piłkarz m.in. Manchesteru United, Phill Neville, został nowym selekcjonerem kobiecej reprezentacji Anglii. Po ogłoszeniu decyzji na 41-latka spadła fala krytyki. Kilka lat temu publicznie wyśmiewał przemoc domową i równouprawnienie.

Neville na stanowisku trenera kobiecej piłkarskiej reprezentacji Anglii zastąpił Marka Sampsona, który został zdymisjonowany za kontrowersyjne uwagi kierowane do swoich zawodniczek. 

- Jestem zaszczycony, że dostałem szansę prowadzenia tego zespołu. Będziemy ciężko pracowali, aby w mistrzostwach świata poprawić lokatę - powiedział były piłkarz Manchesteru po ogłoszeniu oficjalnej decyzji.

Nowe stanowisko 59-krotnego reprezentanta Anglii przyjęto z mieszanymi odczuciami. Wiele osób zaczęło przypominać mu jego wpisy na Twitterze, które publikował kilka lat temu. Wówczas Neville publicznie wyśmiewał problemy przemocy domowej i równouprawnienia pisząc m.in. "Spokojnie - po prostu zmaltretowałem żonę", czy "Wy kobiety zawsze chcecie równouprawnienia, dopóki nie dochodzi do płacenia podatków".

Po objęciu nowego stanowiska Neville, który ostatnią styczność z trenowaniem miał w sezonie 2015/16, kiedy był asystentem trenera Valencii, skasował krytykowane wpisy, a następnie całkowicie usunął swoje konto na Twitterze.

Ostatecznie również przeprosił za swoje wpisy i zapewnił, że nie były one prawdziwym odzwierciedleniem jego przekonań i charakteru.