1
0
1
Real Madryt
Bramki: Nacho (32., 88.), Bale (42., 58.), Modrić (68.), Ronaldo (78., 84.) Skład: Navas - Carvajal, Varane, Nacho, Marcelo - Modrić (76. Kovacić), Casemiro, Kroos - Bale (82. Vazquez), Mayoral (64. Benzema), Ronaldo
Bramki: Adrian (23.) Kartki: Andone, Perez - żółta Skład: Ruben - Juanfran, One, Schaer, Luisinho - Mosquera (49. Exposito), Guilherme, Borges (54. Colak) - Perez, Andone (79. Gil), Adrian
W meczu 20. kolejki Primera Division Real Madryt pokonał na własnym boisku Deportivo La Coruna (7:1). Spotkania dobrze nie będzie wspominał jednak Karim Benzema, który kolejny raz w tym sezonie został wygwizdany przez własnych kibiców.

Francuski zawodnik w spotkaniu z Deportivo kolejny raz w tym sezonie znalazł się na ławce rezerwowych. Na pozycji środkowego napastnika zastąpił go Borja Mayoral.

Real bardzo źle zaczął spotkanie, tracąc bramkę w 23. minucie. Gospodarze odpowiedzieli jednak bardzo szybko, przed przerwą gole strzelili Nacho i Bale. Po zmianie obydwaj dołożyli kolejne trafienia, a oprócz nich gole strzelili Cristiano Ronaldo i Luka Modrić.

Na listę strzelców ponownie nie wpisał się Benzema, który pojawił się na boisku w 64. minucie spotkania. Podczas wejścia na murawę Francuz został wygwizdany przez własnych kibiców, sfrustrowanych jego fatalną formą. To kolejna taka sytuacja w tym sezonie.

Napastnika, który w 13 meczach ligowych zdobył zaledwie dwie bramki, broni jednak trener Królewskich, Zinedine Zidane. - Nie zgadzam się z krytyką Karima. Nie widzę u niego tylko zdobywanych bramek. To inny gracz. Jest jednym z najlepszych zawodników w grze drużynowej. Ja to mocno doceniam i będę go bronić do śmierci - mówił kilka tygodni temu rodak Benzemy.

Mimo wsparcia ze strony Zidane`a wydaje się, że dni Benzemy w Realu Madryt są policzone. Prezydent klubu, Florentino Perez, zamierza sprzedać 30-latka i sprowadzić w jego miejsce kogoś z czwórki: Robert Lewandowski, Mauro Icardi, Harry Kane, Mohamed Salah.