Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Rekord transferowy MLS. Ezequiel Barco w Atlanta United

Niespełna 19-letni Ezequiel Barco został nowym graczem Atlanta United. Przy okazji klub pobił rekord transferowy ligi MLS. Za piłkarza zapłacono 15 mln dolarów.

Dotychczasowy rekord transferowy MLS to było 10 mln dol. Tyle w 2013 roku Toronto FC zapłaciło za Michaela Bradley'a. Atlanta United sprowadzając Barco pobili ten rekord o pięć mln dol.

- To ważny moment w historii klubu. Ten transfer demonstruje, że chcemy sprowadzać młodych, utalentowanych piłkarzy. Cieszymy się, że Ezequiel dołączy do naszego klubu - stwierdził Darren Eales, prezes klubu.

Barco zwrócił na siebie uwagę jako 17-latek, gdy zaczął regularnie grać w argentyńskim Independiente. Pomógł swojej drużynie wygrać Copa Sudamericana strzelając gola z rzutu karnego w finale przeciwko Flamengo. Atlanta United w walce o piłkarza pokonała kluby z Europy.

 

To kolejny spory transfer klubu z Atlanty, który w MLS gra od 2017 roku. Zespół prowadzi były trener Barcelony Gerardo "Tata" Martino, a w zeszłym sezonie sprowadził za 8,5 mln dol. paragwajskiego pomocnika Miguela Almirona, który w swoim debiutanckim sezonie miał dziewięć goli i 14 asyst w 30 meczach.

Zobacz wideo