Pele zasłabł i trafił do szpitala

Pele, jeden z najlepszych piłkarzy wszech czasów, w czwartek nad ranem zasłabł i został przewieziony do szpitala. Lekarze stwierdzili poważne wyczerpanie organizmu.

77-latek musiał w ostatniej chwili odwołać swój wyjazd do Londynu, gdzie Football Writers Association wydawała kolację na jego cześć.

"W czwartek o poranku Pele zasłabł i został zabrany do szpitala, gdzie przeszedł serię badań.  Wyniki wskazują na poważne wyczerpanie organizmu. Pele jest podłączony pod kroplówkę, jego stan cały czas monitorują lekarze. Szczęśliwie, nic nie wskazuje na poważniejsze komplikacje" - czytamy w oświadczeniu FWA.

Pele, jedyny piłkarz na świecie, który trzykrotnie wygrywał mundial, w ostatnich latach leczył nerki, prostatę, miał też operację biodra. Ostatnio był widzialny publicznie podczas losowanie grup MŚ 2018 w Moskwie. Wtedy poruszał się na wózku inwalidzkim.

Pele uważany jest za jednego z najlepszych piłkarzy świata. Jest mistrzem świata z 1958, 1962 i 1970 roku. Zagrał w 92 meczach reprezentacji Brazylii, strzelił 77 goli.

Zobacz wideo
Więcej o: