Chelsea
Skład: Courtois - Azpilicueta, Christensen, Rudiger - Moses, Kante, Fabregas, Drinkwater (68. Willian), Alonso - Hazard (84. Bakayoko), Morata (87. Batshuayi)
Arsenal
Skład: Ospina, Chambers, Mustafi, Holding - Bellerin, Wilshere(57. Elneny), Xhaka, Maitland-Niles - Iwobi, Welbeck - Lacazette (66. Sanchez)
W drugim spotkaniu półfinału Pucharu Ligi Angielskiej Chelsea zremisowała na własnym boisku z Arsenalem (0:0). We wtorek Manchester City pokonał Bristol City (2:1).

Z remisu z pewnością bardziej może cieszyć się Arsene Wenger, ponieważ to Chelsea dominowała i kontrolowała przebieg gry od samego początku spotkania. Bardzo dużą nieskutecznością ponownie "popisał się" Alvaro Morata. Hiszpański napastnik zmarnował kilka doskonałych sytuacji.

W pierwszej połowie, poza kilkoma dobrymi okazjami Moraty, najbliżej strzelenia gola był Victor Moses. Skrzydłowy Chelsea w 28. minucie oddał bardzo mocny strzał na bramkę Arsenalu, piłka przeleciała obok Ospiny, ale ostatecznie odbiła się od słupka.

Po zmianie stron obraz gry łudząco przypominał pierwszą część spotkania. Atakowali głownie gospodarze, a goście skupiali się na kontratakach, które nie przynosiły żadnego zagrożenia. W 56. minucie groźnie uderzał Morata, ale wspaniałą paradą popisał się Ospina. Hiszpan mógł zapewnić swojej drużynie zwycięstwo jeszcze w 85. minucie, ale uderzył bardzo niecelnie.

W końcówce spotkania nie obyło się bez małych kontrowersji. Jeden z obrońców Arsenalu nadepnął bowiem na nogę rywala, po czym gospodarze domagali się rzutu karnego. Sędzia skorzystał z pomocy technologii VAR, ale nie zmienił swojej decyzji i nakazał kontynuację gry.

Rewanżowe spotkanie Arsenalu z Chelsea zostanie rozegrane w środę 24 stycznia na stadionie Kanonierów.