Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

TVP powalczy o prawa do transmisji meczów Lotto Ekstraklasy

Telewizja Polska niebawem włączy się do walki o prawa do transmitowania meczów Lotto Ekstraklasy. - Na rynku pojawiają się bardzo atrakcyjne prawa, o które mamy zamiar powalczyć. To na pewno Ekstraklasa i mecze siatkarskiej reprezentacji Polski - zdradził dyrektor TVP Sport, Marek Szkolnikowski, w rozmowie z portalem "WP Sportowe Fakty".

Rok 2017 był bardzo udany dla Telewizji Polskiej. Pod względem sportowym TVP pozyskało prawa do transmisji najważniejszych wydarzeń, m.in. Ligi Mistrzów, czy meczów piłkarskiej reprezentacji Polski. - To był dobry rok: pobiliśmy rekordy dziennego i tygodniowego udziału TVP Sport, odzyskaliśmy Ligę Mistrzów, reprezentację Polski w piłce nożnej, piłce ręcznej i koszykówce - pisał niedawno Marek Szkolnikowski. 

Kolejne miesiące dla TVP mogą być jeszcze lepsze. "Plany na 2018 rok są jeszcze bardziej odważne. Będzie się działo!" - dodał na Twitterze dyrektor TVP Sport.

Plany rzeczywiście są odważne, ponieważ chodzi w nich m.in. o pozyskanie praw do transmitowania meczów Lotto Ekstraklasy. - To będzie rok przełomowy z kilku względów. Na rynku pojawiają się bardzo atrakcyjne prawa, o które mamy zamiar powalczyć. To na pewno piłkarska Ekstraklasa, mecze reprezentacji Polski w siatkówce - zdradził Szkolnikowski w rozmowie z portalem "WP Sportowe Fakty".

Aktualnie prawa do transmitowania spotkań Ekstraklasy posiada platforma nc+. Właścicielem sublicencji na pokazywanie dwóch spotkań w każdej kolejce (pierwsze i ostatnie) jest natomiast Eurosport. Umowa nc+ z Ekstraklasą wygaśnie jednak już niebawem. Ostatnim sezonem na antenie Canal+ może być bowiem sezon 2018/19.

TVP zamierza zdominować rynek sportowy w następnych latach. Już teraz zaczyna wyprzedać konkurencję, o czym świadczą m.in. prawa do transmitowania mistrzostw świata w Rosji. - Zamierzamy zrobić krok technologiczny. Pokazać, że Telewizja Polska idzie z duchem czasu.

Więcej o:
Komentarze (61)
TVP powalczy o prawa do transmisji meczów Lotto Ekstraklasy
Zaloguj się
 • mushkaplooyka

  Oceniono 15 razy 11

  TVP i polska ekstraklasa to mniej więcej ten sam bagienno-szuwarowy poziom.

 • rabin_z_czubow

  Oceniono 15 razy 9

  I tak nie będę oglądał TVPiS nawet jakby mieli prawo do transmitowania Redtube.

 • teczowy.husarz.bat.na.chamow

  Oceniono 10 razy 6

  A podczas transmisji beda puszczali te swoje absurdalne gorace paski z Wiadomosci.
  To bylby power. :-)

 • costrzebazmienic

  Oceniono 9 razy 5

  Biorąc pod uwagę obecny poziom transmisji prowadzonych przez ośrodki regionalne, to spodziewam się raczej powrotu do poziomu z 1990 roku

 • radosny_franciszek

  Oceniono 5 razy 3

  TVP odzyskała Ligę Mistrzów ? Jednym meczem tygodniowo ? Litości

 • mp102

  Oceniono 5 razy 3

  TVP idzie z duchem czasu, a podstawowymi komentującymi są ludzie co komentują od 50 lat. Skoki Szaranowicz, piłka Szpakowski, choćby nie wiem jak z technologią poszli odbiór będzie taki a nie inny

 • alex.schmid

  Oceniono 2 razy 2

  Majac nieograniczony budzet z panstwowej kasy moze sobie pozwolic na przelicytywanie kazdego bo TVP nie podlega prawom rynku. Jak bardzo zadluzona by nie byla - pieniadze i tak sie znajda jak nie z abonamentu to z naszych podatkow

 • ponury_swiniarz

  Oceniono 4 razy 2

  A ja zawsze pisalem ze panstwowe podmioty nie maja racji bytu na wolnym rynku, gdzie inni gracze nie maja za soba aparatu z monopolem na przemoc.

  He he, zwiekszy sie ogladalnosc i dzialalnosc propagandowa ;-)

 • kink4

  Oceniono 2 razy 2

  O nie!!! Szaranowicz i reszta pseudo komentatorów, toż to byłaby katastrofa i sposób przekazywania meczów z tamtego wieku. Nigdy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX