Robert Lewandowski zakończył współpracę z Coca-Colą

Robert Lewandowski po siedmiu latach zakończył współpracę z Coca-Colą. O prawa do wizerunku kapitana reprezentacji Polski stara się firma Oshee - informuje "Przegląd Sportowy".

Lewandowski był związany z Coca Colą od 2010 roku. Zawodnik podczas współpracy z amerykańską firmą był m.in. twarzą turnieju juniorskiego Coca-Cola Cup. Brał również udział w działaniach reklamowych promujących markę na polskim rynku.

Kapitan reprezentacji Polski - szczególnie w ubiegłym roku - był krytykowany za współpracę z producentem napojów gazowanych. Eksperci i fani twierdzili, że wizerunek sportowca propagującego zdrowy tryb życia nie pasuje do promowania niezdrowych produktów firmy. Doradcy napastnika zapewniają jednak, że nie było to przyczyną zakończenia współpracy.

Według informacji "Przeglądu Sportowego" prawami do wykorzystania wizerunku piłkarza zainteresowała się firma Oshee, produkująca m.in. napoje izotoniczne. Polski producent jest w stanie zaoferować mu trzyletni kontrakt na poziomie miliona euro za rok współpracy.

Lewandowski wciąż promuje kilka innych firm, m.in. Huawei, Gilette i Head&Shoulders.

Więcej o: