Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Nie sprawdził się w Podbeskidziu, trafił do La Ligi

Znany z występów w Podbeskidziu Bielsko-Biała Robert Mazan podpisał kontrakt z Celtą Vigo, która występuje w La Lidze. 23-latek kosztował hiszpański klub ponad jeden milion euro (czyli ponad cztery miliony złotych).

Robert Mazan w sezonie 2014/2015 występował w drużynie Podbeskidzia Bielsko-Biała i trzeba przyznać, że nie miał wówczas łatwego okresu. Piłkarz nie przebił się do pierwszej drużyny i zagrał tylko dwa mecze w Ekstraklasie. Niewiele lepiej było w Pucharze Polski, w którym udało mu się zagrać trzy spotkania.

O transferze Słowaka mówiło się w negatywnym kontekście. W klubie liczyli na znacznie lepszą grę piłkarza, który przychodził do Polski z łatką wielkiego talentu. Mazan przyznał niedawno, że Podbeskidzie prezentowało bardzo siermiężny futbol, w którym zawodnik się po prostu nie odnalazł. 

Po odejściu z polskiego klubu trafił do MKS Zilina, gdzie jego kariera nabrała tempa. W zeszłym sezonie jego klub wywalczył nawet mistrzostwo Słowacji. Mimo że piłkarz ma dopiero 23 lata, to już udało mu się rozegrać 131 meczów w słowackiej Ekstraklasie. Piłkarz ma za sobą także mecze w ostatnich mistrzostwach u-21, które były rozgrywane w Polsce. 

Mazan ma za sobą na tyle udaną rundę (17 meczów w Fortuna Lidze), że zwrócił uwagę zdecydowanie lepszych klubów. Transfer do Celty Vigo wydaje się być jednak sporym zaskoczeniem. Słowak trafił do La Ligi za ponad jeden milion euro, a kontrakt został podpisany na cztery lata.