Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jose Mourinho znów uderza w Conte. Przypomniał o ustawianiu meczów

Jose Mourinho znów wdał się w utarczkę słowną z trenerem Chelsea - Antonio Conte. Portugalczyk próbował łagodzić spór, który trwa od pewnego czasu, ale na końcu konferencji wbił Włochowi szpilkę. Mourinho odniósł się do rzekomego ustawiania meczów przez Conte.

Jose Mourinho od dawna jest w złych relacjach z Antonio Conte, czyli trenerem Chelsea. Portugalczyk skrytykował w ostatnim czasie kilku trenerów z Premier League twierdząc, że zachowują się jak klauni. Sugerowano wówczas, że jego komentarze zostały skierowane w stronę Conte i Jurgena Kloppa - czyli szkoleniowców słynących z ekspresyjnego stylu. Conte nie pozostał mu dłużny i stwierdził, że Mourinho jest w czołówce trenerów, którzy też zachowują się tak zachowują. 

Mocna odpowiedź Mourinho

Sprawa miała dalszy tok na ostatniej konferencji Mourinho, który przez dwie minuty starał się łagodzić sprawę, aż wreszcie wbił ogromną szpilkę we Włocha.

- W przeszłości popełniałem błędy przy linii bocznej. Nie obwiniam go za jego słowa. Myślę, że dziennikarze powinni przeprosić nas obu. Rozumiem jego reakcję. Mówiłem wtedy o sobie i stwierdziłem, że nie muszę zachowywać się jak klaun, by pokazać pasję do futbolu. Dziennikarz przekręcił moje słowa - mówił Mourinho.

Gdy wydawało się, że Mourinho zakończy konferencję przeprosinami, zdecydował się na bardzo mocną puentę, która wbiła wszystkich w fotele - Kończąc tę historię chcę powiedzieć, że popełniłem błędy w przeszłości związane z zachowaniem przy linii bocznej. W przyszłości też je popełnię. Nigdy nie przydarzyło mi się jednak zawieszenie za ustawianie meczów. To nie będzie miało miejsca - zakończył portugalski szkoleniowiec.

Mourinho nawiązał do sytuacji z 2011 roku, gdy Conte prowadził drugoligowy klub Siena. Przy okazji meczu z klubem Albino Leffe z Lombardii doszło do nielegalnych zakładów, a miał być w to zamieszany włoski trener. Niedawno Conte został jednak oczyszczony z zarzutów.