Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Meksykański sędzia został zaatakowany przez zawodnika, któremu pokazał czerwoną kartkę. Wkrótce zmarł w szpitalu

Meksykański sędzia piłkarski trafił do szpitala w ciężkim stanie po ataku zawodnika, któremu w trakcie jednego z amatorskich spotkań pokazał czerwoną kartkę. Przez tydzień przebywał w śpiączce, lecz jego życia nie udało się uratować - wkrótce zmarł.

24 grudnia w Guadalajarze odbył się amatorski mecz piłki nożnej. W pewnym momencie arbiter spotkania, Jose Valdemar Hernandez Capetillo, zdecydował się pokazać jednemu z zawodników czerwoną kartkę, czym spowodował bijatykę. W jej trakcie otrzymał od ukaranego piłkarza mocny cios w głowę i upadł.

Chwilę później został odwieziony do szpitala, a lekarze robili wszystko, by ratować jego życie. Ostatecznie arbitrowi nie udało się wybudzić ze śpiączki - po tygodniu zmarł.

Śmierć Capetillo została skomentowana przez prezesa stowarzyszenia sędziów zawodowych, Valentina Ramireza: - Podejmujemy wszelkie działania, aby wymierzyć sprawiedliwość po śmierci naszego przyjaciela. Koniecznie trzeba wyeliminować takie incydenty – powiedział.

Napastnik został natychmiast zatrzymany i aresztowany.

To nie pierwszy taki przypadek, jeśli chodzi o piłkarskie rozgrywki w Meksyku. Rok temu, w podobnej sytuacji zmarł arbiter Victor Trejo. Z kolei miesiąc temu we Fresnillo na trybunach doszło do bójki, w której jeden z kibiców został postrzelony w głowę.

Zobacz wideo
Więcej o: