Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Problemy zdrowotne Roberta Lewandowskiego. Polak opuścił kolejny trening Bayernu

Robert Lewandowski nie wziął udziału w kolejnym treningu Bayernu Monachium na obozie przygotowawczym w Katarze. Według nieoficjalnych informacji reprezentant Polski narzeka na problemy z rzepką.

Bayern we wtorek rozpoczął przygotowania do rundy wiosennej Bundesligi. Mistrzowie Niemiec kilka godzin po przylocie do Kataru odbyli pierwszy trening, w którym udziału nie wziął Robert Lewandowski, o czym klub poinformował za pośrednictwem mediów społeczniościowych.

W środę rano Bawarczycy odbyli kolejne zajęcia, w których ponownie nie uczestniczył kapitan reprezentacji Polski. Nie trenował również Matts Hummels. Obrońca ma problemy z mięśniem przywodziciela, powód absencji Lewandowskiego jest nieznany.

Z nieoficjalnych informacji wynika jednak, że Polak znów narzeka na problemy z rzepką, które zaczęły się dwa miesiące temu. Kłopoty naszego reprezentanta wynikają z bardzo wysokiego obciążenia i dużej ilości rozgrywanych spotkań. Przeciążenie było też powodem kontuzji mięśnia dwugłowego, przez którą kapitan biało-czerwonych nie wystąpił w listopadowych meczach towarzyskich z Urugwajem (0:0) i Meksykiem (0:1).

Od początku sezonu, tylko w klubie Lewandowski rozegrał już 26 meczów, łącznie przebywając na boisku ponad 2000 minut. Polak jakiś czas temu głośno narzekał na obciążenia, i głośno domagał się sprowadzenia jego zmiennika, m.in. dlatego Bayern zdecydował się na transfer Sandro Wagnera z TSG 1899 Hoffenheim.

Ikona sportu czytelników Sport.pl 2017
Patryk Dudek
2%
Paweł Fajdek
0%
Kamil Glik
3%
Joanna Jędrzejczyk
2%
Kajetan Kajetanowicz
1%
Adam Kszczot
2%
Robert Kubica
27%
Łukasz Kubot
14%
Robert Lewandowski
19%
Piotr Lisek
0%
Tomasz Marczyński
0%
Kamil Stoch
12%
Anita Włodarczyk
12%
Maja Włoszczowska
2%
Piotr Żyła
4%
Więcej o: