Bartosz Białkowski trafi do Premier League? Klub ustalił cenę, za jaką sprzeda Polaka

Szefowie Ipswich Town ustalili cenę, która przekona ich do sprzedaży swojego najlepszego bramkarza, Bartosza Białkowskiego. Polak został wyceniony na 4 mln funtów. Zainteresowanie pozyskaniem golkipera wyraża Crystal Palace.

Białkowski od kilku sezonów robi furorę w niższych ligach w Anglii. W barwach Ipswich jak na razie wystąpił w 86 spotkaniach w Championship (drugi szczebel rozgrywek), w których aż 25 razy zachował czyste konto. Dobre występy sprawiły, że w ostatnich latach kibice The Tractor Boys dwukrotnie wybierali go na najlepszego zawodnika zespołu.

W tym sezonie 30-latek również spisuje się znakomicie. W lidze rozegrał 26 spotkań, w których siedem razy nie dał się pokonać. Coraz lepsza dyspozycja Białkowskiego przyciągnęła uwagę klubów z najwyższej klasy rozgrywek w Anglii - Premier League, konkretnie Crystal Palace.

Dla Roya Hodgsona, trenera Orłów, pozyskanie bramkarza w styczniowym oknie transferowym jest priorytetem, a na liście życzeń pierwsze miejsce zajmuje właśnie były młodzieżowy reprezentant Polski. Za nim znajduje się m.in. Kevin Trapp z Paris Saint-Germain

Władze Ipsiwch nie mają zamiaru stawać na drodze Białkowskiego i nie chcą blokować jego transferu do wyższej ligi. Mimo wszystko oczekują za niego sporych pieniędzy, wyceniły go bowiem na 4 mln funtów. Nie powinno to jednak stanowić problemu dla Crystal Palace.

Klub z Londynu, do którego może trafić wychowanek Górnika Zabrze, zajmuje obecnie 14. miejsce w tabeli Premier League mając zaledwie dwa punkty przewagi nad strefą spadkową.

Zdaniem mediów i niektórych ekspertów, Białkowski coraz mocniej kandyduje do gry w reprezentacji Polski, w której mógłby zająć miejsce trzeciego golkipera, które zwolniło się po zakończeniu reprezentacyjnej kariery przez Artura Boruca.

Zobacz wideo
Ikona sportu czytelników Sport.pl 2017
Patryk Dudek
2%
Paweł Fajdek
0%
Kamil Glik
3%
Joanna Jędrzejczyk
2%
Kajetan Kajetanowicz
1%
Adam Kszczot
2%
Robert Kubica
27%
Łukasz Kubot
14%
Robert Lewandowski
19%
Piotr Lisek
0%
Tomasz Marczyński
0%
Kamil Stoch
12%
Anita Włodarczyk
12%
Maja Włoszczowska
2%
Piotr Żyła
4%
Więcej o: