Nicki Bille Nielsen odejdzie z Lecha Poznań. Napastnik trafi na Cypr

Nicki Bille Nielsen w najbliższych dniach odejdzie z Lecha Poznań. Napastnik, który w Kolejorzu mocno zawiódł, trafi do jednego z klubów cypryjskich.

Nielsen jest jednym z największych transferowych niewypałów Lecha Poznań w ostatnich latach. Duński napastnik trafił do drużyny z Wielkopolski w styczniu 2016 roku. Kosztował niemal 2 mln zł i miał stanowić poważne wzmocnienie Kolejorza.

Zamiast wzmocnić ofensywę Lecha, Nielsen ją jednak tylko osłabił. W 43 meczach we wszystkich rozgrywkach zdobył zaledwie 8 bramek, przy czym w Ekstraklasie strzelił zaledwie 4 gole. W obecnym sezonie Lotto Ekstraklasy na listę strzelców wpisał się tylko raz.

29-latek najprawdopodobniej trafi na Cypr, ponieważ interesuje się nim kilka tamtejszych klubów, m.in. Doxa Katokopias, Ermis FC Aradippoiu  i Nea Salamis Ammochostos, wszystkie zajmujące miejsca w drugiej połowie tabeli cypryjskiej ekstraklasy.

O możliwym odejściu Nielsena mówiło się już od kilku tygodniu. Bułgarską może opuścić również Deniss Rakels. - Zimą chcemy sprowadzić dwóch ofensywnych piłkarzy i Nicki oraz Deniss o tym wiedzą. Zatem dla nich może już nie być miejsca [...] Atak był naszym największym problemem i stąd właśnie zmiany. Nie chcę powiedzieć, że oni nie są dobrymi piłkarzami. Mieli przecież problemy z urazami, ale zmiany w ataku są potrzebne - mówił niedawno trener Lecha Poznań, Nenad Bjelica, w rozmowie z portalem WP Sportowe Fakty.

Zobacz wideo
Ikona sportu czytelników Sport.pl 2017
Patryk Dudek
2%
Paweł Fajdek
0%
Kamil Glik
3%
Joanna Jędrzejczyk
2%
Kajetan Kajetanowicz
1%
Adam Kszczot
2%
Robert Kubica
27%
Łukasz Kubot
14%
Robert Lewandowski
19%
Piotr Lisek
0%
Tomasz Marczyński
0%
Kamil Stoch
12%
Anita Włodarczyk
12%
Maja Włoszczowska
2%
Piotr Żyła
4%
Więcej o: