Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Adrian Mierzejewski wybrany piłkarzem kolejki. "Geniusz"

Adrian Mierzejewski znakomicie spisuje się w australijskiej A-League. Tym razem jego Sydney FC pewnie pokonało Perth Glory 6:0, a on sam zdobył bramkę i zanotował asystę. Został dzięki temu wybrany najlepszym piłkarzem kolejki.

Mierzejewski świetnie wpasował się do drużyny Sydney FC. Polak odgrywa kluczową rolę w zespole, o czym może świadczyć jego dorobek bramkowy - w tym sezonie wpisywał się na listę strzelców już siedmiokrotnie, co czyni go trzecim najlepszym strzelcem całej ligi.

W ostatnim spotkaniu przeciwko Perth Glory (6:0) 30-latek strzelił gola i zanotował asystę. Portal myfootball.com wybrał go najlepszym piłkarzem 13. kolejki. „Sydney FC ma w linii pomocy dwóch geniuszy (drugi to Brandon O’Neil - przyp. red.). Mierzejewski grał po mistrzowsku, ośmieszając przeciwników” - napisano w podsumowaniu.

Po tym wyróżnieniu z pewnością powróci temat powołania zawodnika do reprezentacji Polski. Mierzejewski po raz ostatni zagrał w kadrze 15 listopada 2013 roku w meczu ze Słowacją (0:2), ale wiele osób uważa, że powinien ponownie wystąpić z orzełkiem na piersi. Takiego zdania jest m.in. komentator Polsatu Sport, Mateusz Borek, który pisał już o tym w swoim felietonie dla „Przeglądu Sportowego".

Ikona sportu czytelników Sport.pl 2017
Patryk Dudek
2%
Paweł Fajdek
0%
Kamil Glik
3%
Joanna Jędrzejczyk
2%
Kajetan Kajetanowicz
1%
Adam Kszczot
2%
Robert Kubica
27%
Łukasz Kubot
14%
Robert Lewandowski
19%
Piotr Lisek
0%
Tomasz Marczyński
0%
Kamil Stoch
12%
Anita Włodarczyk
12%
Maja Włoszczowska
2%
Piotr Żyła
4%