Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Dobra wiadomość dla kibiców Barcelony. Ousmane Dembele wraca do gry!

Kibiców FC Barcelony czeka miły prezent noworoczny. Klub poinformował, że już niebawem na boisko powróci Ousmane Dembele, który po długiej rehabilitacji wyleczył kontuzję uda.

Dembele dołączył latem tego roku do FC Barcelony z Borussii Dortmund, ale już we wrześniu doznał groźnej kontuzji – zerwał ścięgno w mięśniu dwugłowym uda. Przez cztery miesiące przechodził rehabilitację, odbył też operację w Finlandii. Trudno było przewidzieć, kiedy wróci na boisko, kibice Dumy Katalonii będą jednak mieć przyjemny prezent noworoczny.

Barcelona umieściła 20-latka na plakacie promującym spotkanie ligi hiszpańskiej przeciwko Levante. Odbędzie się ono 7 stycznia o godzinie 16:15, jednak fani będą mogli zobaczyć zawodnika wcześniej. Sztab klubu postanowił zorganizować otwarty trening, w którym weźmie udział pełen skład drużyny Ernesto Valverde. Bilety zostały szybko wyprzedane.

Dembele rozegrał dotychczas w bordowo-granatowej koszulce tylko... trzy mecze. Jedna asysta w wygranym 5:0 meczu z Espanyolem to zdecydowanie zbyt mało jak na zawodnika, na którego klub wydał 105 milionów euro. Francuz będzie mógł już niebawem pokazać w pełni swój potencjał.

Zobacz wideo