Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ligue 1. Konflikt w szatni PSG. Neymar i Alves podzielili drużynę

Trener Paris Saint-Germain ma coraz większe problemy z atmosferą w swoim zespole. Zdaniem francuskich mediów drużyna wicemistrzów Francji jest podzielona, a piłkarzom coraz trudniej jest się ze sobą dogadać. Wszystko za sprawą Neymara i Daniego Alvesa, którzy "przejęli szatnię".

Przyjście Neymara wyniosło PSG na zdecydowanie wyższy poziom sportowy, niż ten prezentowany w ubiegłych latach. Brazylijczyk szybko stał się liderem zespołu, których prowadzi od zwycięstwa do zwycięstwa. Poza boiskiem w drużynie wicemistrzów Francji jest już jednak zdecydowanie gorzej, a trener Unai Emery musi się mierzyć z coraz większą liczbą konfliktów.

Zdaniem "L`Equipe" szatnia PSG jest podzielona, a władze nad nią sprawują Neymar i Dani Alves, co nie podoba się wielu zawodnikom. Niektórzy piłkarze narzekają podobno na brak szacunku ze strony nowych graczy, którym wtóruje Thiago Silva. 

Nad wszystkim nie może zapanować trener Emery, którego z Brazylijczykami łączą bardzo chłodne stosunki. Według gazety może to doprowadzić nawet do zwolnienia 46-letniego szkoleniowca, bez względu na dobre wyniki.

Aktualni wicemistrzowie Francji zakończyli rok na pierwszym miejscu w tabeli Ligue 1, mając aż 9 punktów przewagi nad AS Monaco. Wyszli również z grupy Ligi Mistrzów, gdzie wyprzedzili m.in. Bayern Monachium.