Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Kapitan Dinama Zagrzeb może trafić do Legii Warszawa

Środkowy pomocnik Domagoj Antolić może trafić do Legii Warszawa. Kapitan Dinama Zagrzeb ma wzmocnić środkową linię mistrzów Polski, z którymi najprawdopodobniej pożegnają się Tomasz Jodłowiec i Thibault Moulin - informuje "Przegląd Sportowy".

Antolić to wychowanek Dinama, w barwach którego występuje od 2008 roku. Od tamtej pory rozegrał dla niego 167 spotkań, w których zdobył 10 bramek i zaliczył 28 asyst. W międzyczasie występował jeszcze w Lokomotiwie Zagrzeb (sierpień 2008 - lipiec 2013), gdzie najpierw przebywał na wypożyczeniu, a później przeniósł się definitywnie, do Dinama wracając cztery lata temu.

Antolicia z jego gry w Chorwacji doskonale zna trener Legii Warszawa, Romeo Jozak, który w latach 2008-2013 był odpowiedzialny za szkolenie młodzieży w klubie z Zagrzebia.  27-latek od sezonu 2015/16 jest kapitanem swojego zespołu. Zdaniem "Przeglądu Sportowego" zawodnik charakterystyką przypomina Ivicę Vrdoljaka, który grał na tej samej pozycji, a do Legii też trafił z Dinama. 

Pomocnik ma za sobą również sześć występów w reprezentacji Chorwacji, debiutował w spotkaniu towarzyskim z Argentyną, a później zagrał w kilku spotkaniach przed Euro 2016, na które miał szanse pojechać, ponieważ znalazł się w 27-osobowej kadrze, z której selekcjoner musiał odrzucić czterech piłkarzy. Ostatecznie padło m.in. właśnie na niego. - Byłem zaszczycony, będąc wśród powołanych. Rozumiem, że nie mogliśmy jechać wszyscy, ktoś musiał zostać wyeliminowany - mówił wówczas Antolić.

Zawodnik klub mógł zmienić już w trakcie letniego okna transferowego, ponieważ spore zainteresowanie wyrażał nim Panathinaikos. Umowa była już niemal dopięta, ale Grecy wycofał się w ostatniej chwili.

Antolić jest wyceniany na 2 mln euro, ale możliwe, że Dinamo zgodzi się sprzedać go za znacznie niższą kwotę.