Jarosław Jach bliski odejścia z Zagłębia. Chcą go kluby z Włoch i Niemiec

Wygląda na to, że Jarosław Jach, który w listopadowych meczach towarzyskich reprezentacji Polski z Urugwajem i Meksykiem zaimponował swoją grą, w najbliższym oknie transferowym najprawdopodobniej odejdzie z Zagłębia Lubin. Młodego defensora chcą pozyskać kluby z Włoch i Niemiec - informuje "Przegląd Sportowy".

23-latek o transferze myśli już o dłuższego czasu, o czym sam informował w ostatnich tygodniach. Rok temu odrzucił on jednak ofertę z Rostowa, ponieważ nie chciał wyjeżdżać na wschód. Latem jego usługami zainteresowane były kolejne rosyjskie, a także ukraińskie kluby, ale wówczas również nie doszło do transferu.

Teraz ma być inaczej, ponieważ Jach może przebierać w zdecydowanie atrakcyjniejszych ofertach - z Włoch i Niemiec. Reprezentant Polski, który w listopadowych meczach towarzyskich z Urugwajem (0-0) i Meksykiem (0-1) pokazał się z bardzo dobrej strony, może trafić m.in. do Genoi.

Według informacji "Przeglądu Sportowego" Zagłębie otrzymało już pierwsze oferty na zakup obrońcy, ale na razie nie są one satysfakcjonujące. W najbliższych dniach ma dojść do kolejnych rozmów. Miedziowi oczekują za swojego piłkarza około 2,5 miliona euro.

W obecnym sezonie Jarosław Jach zagrał w 16 ligowych spotkaniach Zagłębia (wszystkie od pierwszej minuty), w których zdobył jedną bramkę.

Więcej o: