Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Cristiano Ronaldo zdobywcą Złotej Piłki? Hiszpańskie media nie mają wątpliwości

Cristiano Ronaldo w czwartek 7 grudnia odbierze Złotą Piłkę, która będzie jego trzecią nagrodą indywidualną w ostatnim czasie - informują hiszpańskie media.

Zdaniem dziennikarza "Mundo Deportivo", Francesca Aguilara, Crisitano Ronaldo zostanie zwycięzcą plebiscytu Złotej Piłki. Pracownik hiszpańskiego dziennika jest przekonany o tym, że to właśnie Ronaldo w czwartek 7 grudnia odbierze prestiżową nagrodę.

Złota Piłka zostanie przyznana najlepszemu zawodnikowi mijającego roku kalendarzowego na gali zorganizowanej przez magazyn "France Football". Wydarzenie poprowadzi były reprezentant Francji David Ginola. Według informacji Francesca Aguilara reprezentant Portugalii pojawi się na nim razem z prezydentem Realu Madryt Florentino Perezem oraz szkoleniowcem Królewskich Zinedinem Zidanem. 

Jeśli 32-latek wygra plebiscyt Złotej Piłki, to zrówna się z Leo Messim, który wygrywał go pięciokrotnie. Ronaldo w ostatnich miesiącach zdobył również dwie inne, bardzo prestiżowe nagrody - zawodnika ubiegłego sezonu w Europie (UEFA) oraz najlepszego piłkarza świata (FIFA).