Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wiadomo, z kim zagramy w sparingach przed MŚ. Mocni przeciwnicy

Sekretarz generalny PZPN, Maciej Sawicki, był gościem programu "Cafe Futbol" emitowanego na kanale Polsat Sport. Podzielił się w nim informacją na temat rywali reprezentacji Polski, z którymi podopieczni Adama Nawałki będą mogli się zmierzyć w ramach przygotowań do mistrzostw świata 2018.

1 grudnia w Moskwie odbyło się losowanie przyszłorocznych mistrzostw świata w piłce nożnej. Polska trafiła do grupy H razem z reprezentacjami Senegalu, Kolumbii i Japonii. Każda z tych drużyn prezentuje odmienny styl gry, dlatego wskazane jest rozegranie sparingów z innymi zespołami o podobnej charakterystyce.

Sekretarz generalny PZPN, Maciej Sawicki, w programie „Cafe Futbol” zdradził, kiedy zagramy sparingi i kto może być naszym przeciwnikiem. W marcu mogą nas czekać mecze z Nigerią, Ghaną i Koreą Południową. Chętne do gry są także Chile i Peru, z którymi będziemy się mogli zmierzyć 8 czerwca. Ostatni mecz przed mundialem zagramy 12 czerwca na Stadionie Narodowym, najprawdopodobniej z Litwą.

Dla przypomnienia, reprezentacja Polski zainauguruje mistrzostwa świata starciem z Senegalem 19 czerwca w Moskwie. 24 czerwca w Kazaniu odbędzie się mecz Polska – Kolumbia, a 28 czerwca zagramy w Wołgogradzie z Japonią.

Zobacz wideo
Polska w grupie z Kolumbią, Senegalem i Japonią...
Więcej o: