Puchar Króla. Sędzia, który ostatnio nie uznał bramki Barcelonie, podyktował rzut karny za zagranie ręką... metr przed polem karnym

Sędzia Iglesias Villanueva nie ma ostatnio zbyt dobrej passy. Najpierw nie uznał prawidłowo zdobytej bramki Barcelony w jej meczu z Valencią (1-1), a teraz, w spotkaniu Espanyolu z Tenerife (3-2) podyktował rzut karny za zagranie ręką... metr przed polem karnym.

Sytuacja miała miejsce w 36. minucie spotkania Pucharu Króla pomiędzy Espanyolem i Tenerife. Jeden z zawodników gospodarzy oddał strzał zza pola karnego, który obrońca gości zablokował ręką. Sędzia Villanueva zauważył nieprzepisowe zagranie, ale nie dostrzegł gdzie do niego doszło i zamiast rzutu wolnego podyktował... rzut karny. Na nic zdały się protesty graczy zespołu trenera Josepa Lluisa Martiego.

Do wykonania jedenastki podszedł Gerard Moreno, który zamienił ją na bramkę, znacznie przyczyniającą się do awansu Espanyolu. Gospodarze ostatecznie wygrali bowiem 3-2, awW pierwszym meczu padł bezbramkowy remis.

To druga kuriozalna sytuacja z udziałem sędziego Iglesiasa Villanuevy w ostatnim czasie. W miniony weekend arbiter nie uznał prawidłowo zdobytej bramki Barcelonie w meczu z Valencią (1-1). Piłka po strzale Leo Messiego i fatalnym błędzie Neto przekroczyła linię bramkową. Sędzia gola nie zauważył. Pokazał - gramy dalej, a piłkarze Valencii ruszyli z akcją na bramkę Marca-Andre ter Stegena. Niewiele brakowało, a Zaza strzeliłby gola dla Valencii. Piłkarze "Dumy Katalonii" natychmiast podbiegli do sędziego, ale nic nie zdziałali.

Więcej o: