Cezary Wilk wraca do treningów. Ładny gest jego kolegów

Jeden z najbardziej pechowych polskich piłkarzy, Cezary Wilk wznowił treningi w Realu Saragossa. W geście wsparcia jego koledzy z drużyny i pracownicy techniczni utworzyli mu szpaler.

Wracający do treningów po ponad rocznej przerwie Polak został przywitany na poniedziałkowym treningu szpalerem. Piłkarze i pracownicy techniczni Realu Saragossa ustawili się w dwóch rzędach prowadzących z szatni prosto na boczne boisko. Wychodzący na trening Wilk został przywitany przez kolegów brawami.

Cezary Wilk jest jednym z najbardziej pechowych piłkarzy. Od sezonu 2015/16 jest zawodnikiem Realu Saragossa. Przez 2,5 roku zagrał tylko w trzynastu spotkaniach swojego klubu. Wszystko przez kontuzje, które nie opuszczają Polaka. Wilk już trzykrotnie miał operowane kolano. W październiku 2015 roku lekarze musieli zrekonstruować więzadło krzyżowe w jego prawym kolanie. Rok później uraz kolana odnowił się i potrzebna była kolejna operacja. Mimo, że przed Wilkiem stanęło widmo pauzowania do końca sezonu, jego determinacja w walce o powrót na boisko zaimponowała władzom klubu, które zdecydowały się na przedłużenie umowy o rok.

W kwietniu Polakowi znów odnowiła się kontuzja, co oznaczało kolejne kilka miesięcy przerwy. Wilk ostatnią operację kolana przeszedł w maju. Teraz wraca powoli do treningów, ale ze względu na rehabilitację, Polaka na boisku zobaczymy najwcześniej w styczniu. Ostatni mecz były piłkarz Wisły Kraków i Korony Kielce zagrał 10 września 2016 roku.

Więcej o: