0
1
1
Liverpool
Bramki: Salah (65.) Skład: Mignolet - Gomez, Matip, Klavan, Moreno - Oxlade-Chamberlain (89. Mane), Henderson, Milner - Salah, Sturridge (66. Wijnaldum), Coutinho (89. Lallana)
Chelsea
Bramki: Willian (85.) Skład: Courtois - Azpilicueta, Christensen, Cahill - Zappacosta (83. Willian), Bakayoko (77. Pedro), Kante, Drinkwater (74. Fabregas), Alonso - Hazard - Morata
W hicie 13. kolejki Premier League Liverpool zremisował u siebie z Chelsea 1:1. Na listę strzelców wpisali się Mohamed Salah i Willian, który uratował remis swojej ekipy pięć minut przed końcem spotkania.

Od początku meczu obie drużyny narzuciły szybkie tempo, ale nie były w stanie trafić do siatki. Liverpool prezentował się minimalnie lepiej, choć obrońcy mieli problemy z zatrzymaniem bardzo aktywnego Edena Hazarda.

Jurgen Klopp dał odpocząć kilku swoim podopiecznym po meczu Ligi Mistrzów przeciwko Sevilli (3:3). Na ławce usiedli m.in. Roberto Firmino czy Sadio Mane, ale na boisku szalał niezawodny Mohamed Salah. Egipcjanin zdołał w 65. minucie pokonać bramkarza gości, wykorzystując akcję wyprowadzoną przez Philippe Coutinho i Alexa Oxlade-Chamberlaina i strzelając prawą nogą na krótszy słupek. Zdobył tym samym swoją 15. bramkę w tym sezonie.

Kiedy wydawało się, że „The Reds” zdołają zapisać  na swoim koncie cenne trzy punkty, Antonio Conte udowodnił, dlaczego uchodzi za jednego z najlepszych trenerów świata. Wprowadził na boisko Williana, który pięć minut przed końcem spotkania pięknie przelobował Mignoleta i doprowadził do remisu.

Wynik do końca nie uległ zmianie – spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Podział punktów spowodował, że w ligowej tabeli Chelsea zajmuje trzecią pozycję, Liverpool jest piąty.