Mistrzowski tweet Arki Gdynia. Nawiązanie do kapitalnego meczu Borussia - Schalke

Arka Gdynia wygrała z Sandecją Nowy Sącz 5:0 w meczu 17. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Po zakończeniu pierwszej połowy, kiedy było jeszcze 4:0, na klubowym koncie twitterowym pojawił się zabawny post, nawiązujący do niesamowitego meczu niemieckiej Bundesligi pomiędzy Borussią Dortmund a Schalke 04 Gelsenkirchen.

Schalke zaliczyło kapitalną pogoń w meczu z Borussią Dortmund. Przegrywali po 25 minutach 0:4 i mało, kto wierzył, by byli w stanie jeszcze coś zdziałać w tym spotkaniu. W drugiej połowie dokonali jednak rzeczy niebywałej – zdobyli cztery bramki i ostatecznie zremisowali z faworyzowanym rywalem 4:4.

Arka Gdynia podobnie jak Borussia wygrywała do przerwy z Sandecją Nowy Sącz 4:0. Klubowi z Pomorza humor dopisuje, co udowodnił dodając zabawnego posta na swoje konto twitterowe. Znajduje się na nim postać machającego rękami Jacka Nicholsona i czterokrotnie powtórzony napis: „Sandecja to nie Schalke”. Chodziło o to, że ich zdaniem rywale na pewno nie odrobiliby strat. Mieli rację.

Arka wygrała to spotkanie 5:0 i awansowała na siódmą pozycję w tabeli LOTTO Ekstraklasy. Sandecja jest trzynasta.