Pogoń Szczecin ukarała piłkarzy i pracowników klubu

Pogoń Szczecin za pośrednictwem swojej strony internetowej poinformowała o odebraniu pensji czterem piłkarzom i dwóm członkom sztabu szkoleniowego. To efekt ich nieprofesjonalnego zachowania.

Władze Pogoni Szczecin podjęły decyzję o odebraniu miesięcznej pensji czterem zawodnikom: Jakubowi Bursztynowi, Dawidowi Kortowi, Davidowi Niepsujowi i Tomaszowi Hołocie, a także dwóm członkom sztabu szkoleniowego: kierownikowi zespołu Danielowi Strzeleckiemu i masażyście Tomaszowi Bardzelowi.

Przedstawiciele ostatniej drużyny tabeli Lotto Ekstraklasy nie podali oficjalnych przyczyn takiej decyzji uzasadniając ją jedynie nieprofesjonalnym zachowaniem. Z informacji medialnych wynika jednak, że chodzi o sobotnią wizytę piłkarzy i członków sztabu w klubie nocnym.

To już druga kara dla piłkarzy Portowców w tym sezonie. Kilka tygodni temu zarząd klubu ogłosił, że ze względu na słabe wyniki sportowe zawodnicy do odwołania będą otrzymywać tylko połowę należnych im wynagrodzeń.

Po 16. kolejkach Ekstraklasy Pogoń zajmuje ostatnie miejsce w tabeli mając na swoim koncie zaledwie 2 zwycięstwa, 3 remisy i aż 11 porażek. W efekcie słabych wyników niedawno z posadą szkoleniowca drużyny pożegnał się Maciej Skorża. W jego miejsce klub zatrudnił 46-letniego Kostę Runjaicia, w którego debiucie Pogoń przegrała z Wisłą Kraków (0-1).

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.