Legia Warszawa zostanie ukarana przez Komisję Ligi

Legia Warszawa w niedzielnym spotkaniu 16. kolejki Lotto Ekstraklasy pokonała Górnik Zabrze (1-0). W trakcie spotkania sędzia dwukrotnie musiał przerywać grę z powodu odpalenia rac przez kibiców gospodarzy. Mistrzowie Polski mają zostać za to ukarani.

Po hitowym starciu Legii z Górnikiem Zabrze najwięcej mówi się o zachowaniu kibiców mistrzów Polski, przez których sędzia Przybył dwukrotnie przerywał spotkanie - raz w pierwszej, i raz w drugiej połowie. Warszawski klub za działanie swoich fanów najprawdopodobniej zostanie ukarany.

Jak wiadomo stosowanie materiałów pirotechnicznych na stadionach jest zabronione i objęte poważnymi sankcjami. Ostatnio przekonały się o tym władze Lecha, które zostały ukarane za działania swoich fanów grzywną w wysokości 20 tysięcy złotych. 

Racowiska i niepoprawne zachowania kibiców na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej były jednak zakrojone na dużo większą skalę niż w Poznaniu, a na trybuny wniesiono ogromne ilości środków pirotechnicznych. - Nie mam wątpliwości, że Komisja Ligi zajmie się wydarzeniami z niedzielnego meczu - mówi rzecznik Ekstraklasy, Bartosz Orzechowski w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Ze względu na ilość użytych materiałów niedozwolonych i konieczność dwukrotnego zatrzymania gry, kara dla Legii będzie zdecydowanie większa niż ta, którą niedawno otrzymał Lech Poznań. Komisja Ligi sprawę rozpatrzy w środę 22 listopada.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.