Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ryan Giggs i Thierry Henry kandydatami na selekcjonera reprezentacji Walii

Kilkanaście dni temu Chris Coleman zrezygnował z prowadzenia reprezentacji Walii po tym, jak nie udało mu się wywalczyć awansu na mundial. Zdaniem brytyjskich mediów jednymi z kandydatów na jego następcę są Ryan Giggs i Thierry Henry.

Chris Coleman podjął decyzję o rezygnacji z prowadzenia reprezentacji Walii po nieudanych kwalifikacjach do mistrzostw świata w Rosji. Drużyna 47-letniego szkoleniowca, która sprawiła ogromną niespodziankę podczas Euro 2016, gdzie doszła do półfinału, w walce o udział w przyszłorocznym mundialu sobie nie poradziła i zajęła dopiero trzecie miejsce w grupie D, znajdując się za Serbią i Irlandią.

Walijski związek piłki nożnej od razu zaczął poszukiwania następcy Colemana, a chętnych na jego stanowisko jest kilku, wśród nich wymienieni Ryan Giggs i Thierry Henry, którzy są faworytami do poprowadzenia reprezentacji Walii. Media informują również o zainteresowaniu ze strony Craiga Beallamy`ego.

Thierry Henry obecnie zbiera trenerskie doświadczenie w Belgii, gdzie jest asystentem selekcjonera tamtejszej reprezentacji, Roberto Martineza. Ryan Giggs również miał już swoje przygody związane z trenerką. W sezonie 2013/14 był asystentem Davida Moyesa, następnie tymczasowo zastąpił Szkota, a później przez dwa lata (2014-2016) był współpracownikiem Louisa van Gaala.

Zobacz wideo