Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Oficjalnie. Giampiero Ventura zwolniony. Reprezentacja Włoch szuka nowego trenera

Giampiero Ventura został zwolniony ze stanowiska selekcjonera reprezentacji Włoch. Przyczyną takiej decyzji włoskiego związku piłki nożnej był brak awansu na mistrzostwa świata w Rosji.

Ventura objął reprezentację Włoch w lipcu 2016 roku. Od tamtej pory Azzurri rozegrali pod jego wodzą 17 meczów, z czego 10 wygrali, 4 zremisowali i 3 przegrali. Średnia punktów na mecz kadry prowadzonej przez doświadczonego szkoleniowca wyniosła 2,00.

W grupie eliminacji do MŚ w Rosji Włosi zajęli drugie miejsce, znajdując się za Hiszpanią, co oznaczało konieczność przystąpienia do meczów barażowych, gdzie lepsza od reprezentacji Włoch okazała się Szwecja (0:1, 0:0). W wyniku porażki w dwumeczu ze Szwedami reprezentacja Włoch nie zakwalifikowała się na mundial, po raz pierwszy od 1958 roku.

- Przeprosiłem Włochów za wynik. Mistrzostwa świata bez Italii to coś strasznego, ale krzywda już się stała i nie mogę nic z tym zrobić. Miałem jedne z najlepszych wyników w ostatnich 40 latach, przegrałem tylko dwa mecze w dwa lata - mówił Ventura po rewanżowym spotkaniu ze Szwecją.

69-latek za przedwczesne rozwiązanie umowy otrzyma dużą odprawę. Następcą Ventury może zostać Carlo Ancelotti, który kilka tygodni temu został zwolniony z Bayernu Monachium.