Zawodnik Manchesteru City uważa, że młodzi piłkarze zarabiają za dużo

Zawodnik Manchesteru City i reprezentacji Niemiec, Ilkay Gundogan, wypowiedział się na temat zarobków młodych piłkarzy. Jego zdaniem zawodnicy poniżej 20 roku życia powinni zarabiać mniej, aby od pieniędzy ważniejszy dla nich stał się rozwój i doskonalenie własnych umiejętności.

- Czemu nie można wprowadzić przepisu polegającego na tym, że piłkarze do 20. roku życia nie mogą zarabiać więcej niż...? Taka regulacja z pewnością korzystnie wpłynęłaby na futbol i samodoskonalenie zawodników. W dzisiejszych czasach często jest tak, że nastolatkowie są kuszeni przez potężne kluby wielkimi kontraktami. Stawiają pieniądze na pierwszym miejscu, a przecież to rozwój powinien być w tym wieku dla nich priorytetem – powiedział Gundogan.

27-leni pomocnik profesjonalną karierę zaczynał w VfL Bochum. Następnie występował w FC Nurnberg, Borussii Dortmund, a od 2016 roku broni barw Manchesteru City. Ma za sobą też liczne występy w młodzieżowych reprezentacjach swojego kraju. Grał w kadrach U-18, U-19, U-20 i U-21.

Zobacz wideo
Więcej o: