Paris Saint-Germain chce kolejnego zawodnika Barcelony

Latem bieżącego roku Paris Saint-Germain dokonał największego transferu w historii futbolu, kupując Neymara z Barcelony za rekordowe 222 miliony euro. Teraz paryżanie przyglądają się kolejnemu zawodnikowi "Dumy Katalonii" - Javierovi Mascherano.

FC Barcelona poważnie rozważa zakontraktowanie młodego zawodnika Palmeiras, Yerry’ego Minę. Miałby on zastąpić Javiera Mascherano, który mimo ważnego do 2019 roku kontraktu może już niebawem opuścić Katalonię. Na zainteresowanie innych klubów nie może narzekać.

Jednym z możliwych kierunków jest Paryż. Według „Diario Gol” włodarze PSG od pewnego czasu przyglądają się 33-latkowi i bardzo chętnie widzieliby go w swojej drużynie. Możliwe, że Argentyńczyk spełniałby jeszcze jedną ważną rolę – pomógłby Neymarowi (byłemu koledze z Barcelony) lepiej zaaklimatyzować się w nowym otoczeniu.

Mascherano w ciągu swojej kariery występował w River Plate, Corinthians, West Ham United, Liverpoolu, a obecnie gra w Barcelonie. Jego usługami zainteresowanych jest także kilka zespołów z amerykańskiej MLS.

Zobacz wideo
Więcej o: