Zaostrza się konflikt w PSG. "Przepaść między nimi"

Paris Saint-Germain spisuje się w ostatnim czasie bardzo dobrze, ale nie jest tajemnicą, że atmosfera w drużynie jest daleka od ideału. Jak informuje dobrze poinformowany francuski dziennik "L'Equipe", konflikt pomiędzy Neymarem a Unaiem Emerym coraz bardziej się zaostrza. Może to oznaczać duże problemy dla szkoleniowca. Pozycja piłkarza za 222 miliony euro wydaje się być mocniejsza.

Na pierwszej stronie środowego wydania francuskiego dziennika "L'Equipe umieszczono tytuł: "Przepaść między nimi".

Jeśli chodzi o wyniki PSG to nie można się do niczego przyczepić. Wicemistrzowie Francji rządzą na wszystkich frontach: nie mają sobie równych w Ligue 1, bardzo pewnie radzą sobie także w Lidze Mistrzów. Media znad Sekwany wiedzą jednak, że wewnątrz drużyny istnieje konflikt pomiędzy dwoma ważnymi, o ile nie najważniejszymi jej przedstawicielami.

Neymar, który latem był hitem transferowym stołecznego klubu, jest bardzo niezadowolony ze współpracy z trenerem, Unaiem Emerym. Brazylijczyk narzeka ponoć na wszystko: nie podobają mu się treningi, odprawy taktyczne i sposób, w jaki szkoleniowiec go traktuje.

- Mowa ciała Neymara jest oczywista. Często aroganckimi ruchami ręki czy spojrzeniem daje jasno trenerowi znać, że nie ma zamiaru go nawet słuchać – pisze „L’Equipe”

Co jeszcze nie podoba się Neymarowi? Odpowiedź jest bardzo intrygująca, a mianowicie... cała liga francuska. Hiszpański dziennik „Sport” podaje, że 25-latek narzeka na słaby poziom innych drużyn i niską frekwencję na trybunach. Ligowe mecze mają mu nie sprawiać żadnej przyjemności, motywuje go jedynie Liga Mistrzów. W ostatnim spotkaniu przeciwko Angers odmówił gry, ponieważ wolał wypocząć przed zgrupowaniem reprezentacji Brazylii.

W ostatnim czasie pojawiły się plotki, jakoby Neymar chciał zmienić otoczenie. Prezes Realu Madryt, Florentino Perez, bardzo chętnie sprowadziłby piłkarza do siebie, ewentualnie zastępując nim coraz starszego Cristiano Ronaldo. Działacze PSG za wszelką cenę chcą tego uniknąć, dlatego obiecują, że zespół będzie się rozwijać. Na ich celowniku jest już przyjaciel Neymara z kadry Canarinhos, Philippe Coutinho.

Neymar dołączył do PSG latem bieżącego roku z FC Barcelony. Francuski klub zapłacił za niego rekordowe 222 miliony euro.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Agora SA