Primera Division. Bardzo dobre informacje dla Barcelony. Dembele wróci na mecz z Realem?

Zgodnie ze słowami chirurga, który operował kontuzjowanego Ousmane`a Dembele, powrót francuskiego piłkarza na boisko będzie możliwy szybciej niż przewidywano, być może nawet na grudniowy mecz z Realem Madryt.

Rekordowy nabytek Barcelony, sprowadzony do klubu za 105 mln euro, miał zostać następcą Neymara sprzedanego do Paris Saint-Germain. Jednak zamiast tego, dość szybko, bo już w trzecim meczu, doznał kontuzji, która wykluczyła go z gry na kilka miesięcy. Początkowe prognozy mówiły o tym, że Dembele wróci na boisko na początku przyszłego roku, jak się jednak okazuje będzie to możliwe nieco wcześniej.

- Rehabilitacja przebiega niezwykle sprawnie, a regeneracja jest szybsza niż się spodziewaliśmy [...] Piłkarz już powiedział nam, że chce wrócić na boisko wcześniej niż początkowo planowaliśmy - powiedział Sakari Orava, który operował Dembele.

Po czym dodał: Nie wiemy jednak dokładnie kiedy będzie to możliwe. Być może zdąży na mecz z Realem Madryt, ale w tej chwili nie mogę dać 100% gwarancji. 

- W tej chwili wciąż jeszcze trenuje bez piłki, ale myślę, że będzie to możliwe w połowie listopada. Nie możemy jednak ryzykować zbyt szybkiego powrotu do gry. Jeśli będziemy działać spokojnie i cierpliwie, wszystko będzie dobrze - skomentował Orava.

Dembele kontuzji doznał w trakcie wrześniowego spotkania Barcelony z Getafe (2-1). W 24. minucie meczu zawodnik wicemistrzów Hiszpanii wdał się w drybling z jednym z rywali. Po chwili Francuz zaczął utykać, a następnie położył się na murawie i nie był w stanie kontynuować gry.

Początkowe diagnozy mówiły jedynie o naciągnięciu, bądź naderwaniu ścięgna w lewym udzie. Szczegółowe badania pokazały jednak, że ścięgno jest całkowicie zerwane.

Dembele bardzo szybko przeszedł operację i rozpoczął długi proces rehabilitacji, która być może zakończy się już za kilka tygodni.

23 grudnia Barcelona zmierzy się na wyjeździe z Realem Madryt, i być może to właśnie "El Clasico" będzie okazją do powrotu Dembele.

Więcej o:
Copyright © Agora SA