Cristiano Ronaldo założył się o to, że zostanie królem strzelców La Liga

Przeżywający ostatnio kryzys formy Cristiano Ronaldo wpadł na dość niezwykły pomysł. Portugalczyk założył się z kolegami z zespołu o to, że zostanie królem strzelców ligi hiszpańskiej. Jeśli mu się to nie uda, wpłaci dużą kwotę na cele charytatywne.

Początek obecnego sezonu dla Cristiano Ronaldo nie jest zbyt udany. Portugalczyk najpierw opuścił pierwsze cztery kolejki przez zawieszenie za odepchnięcie sędziego w meczu o Superpuchar Hiszpanii z Barceloną, a po powrocie na boiska ligowe zaczął razić nieskutecznością.  Gwiazdor Realu ma najgorszą skuteczność ze wszystkich zawodników grających w pięciu najmocniejszych ligach w Europie (2% - jeden gol na 48 oddanych strzałów).

Dobrą dyspozycję Ronaldo prezentuje jedynie w Lidze Mistrzów, gdzie w czterech meczach aż sześciokrotnie wpisywał się na listę strzelców. 32-latek ma więc nadzieję - a wręcz jest tego pewny -, że niebawem swoją postawę z europejskich pucharów przeniesie na mecze w lidze.

Jak poinformowała stacja radiowa Onda Cero, Ronaldo założył się z kolegami z zespołu o dużą sumę do przekazania na cele charytatywne, że pomimo słabego początku sezonu, na koniec rozgrywek zostanie królem strzelców La Liga. Jeżeli uda mu się ta sztuka - pomimo, że do liderującego w klasyfikacji strzelców Messiego traci 11 trafień - dwóch piłkarzy Realu (nie wymieniono nazwisk) wpłaci pieniądze na dowolny cel charytatywny, jeżeli mu się jednak nie powiedzie, wybrany szczytny cel wesprze sam Ronaldo.

W swojego piłkarza bardzo wierzy również Zinedine Zidane, który jest pewien, że Ronaldo wkrótce zacznie seryjnie zdobywać bramki. - Media zawsze skupiają się na negatywnych kwestiach, a nie pozytywnych, jak np. na asystach Cristiano. Teraz nie ma on decydującego wpływu na naszą grę, ale jestem pewny, że jeszcze będzie go miał - mówi szkoleniowiec Realu Madryt.

Więcej o:
Copyright © Agora SA