Dramat podczas treningu belgijskiego zespołu. Tragiczna śmierć 17-letniego piłkarza

Do wielkiej tragedii doszło podczas jednego z treningów młodzieżowej drużyny belgijskiego Royal Antwerp. 17-letni Joel Lobanzo zasłabł i upadł nieprzytomny na murawę, mimo podjętej szybko reanimacji piłkarz zmarł.

- Klubowy lekarz oraz trenerzy, którzy byli w pobliżu natychmiast rozpoczęli reanimację. Do szpitala trafił w stanie krytycznym i walczył o życie przez ponad jeden dzień. Niestety w czwartek zmarł. Klub zapewnił już opiekę specjalistów wszystkim, którzy byli świadkami zdarzenia - napisali przedstawiciele belgijskiego klubu w oficjalnym oświadczeniu.

Po reanimacji na boisku, Lobanzo został przewieziony do szpitala, gdzie lekarze przez kilkanaście godzin walczyli o jego życie. Niestety nie udało im się przywrócić jego funkcji życiowych.

Jak się okazało, przyczyną śmierci młodego piłkarza było zatrzymanie akcji serca spowodowane niewykrytą wadą serca.

Kondolencje rodzinie piłkarza złożyli przedstawiciele wielu klubów z Belgii, w tym Anderlechtu Bruksela. - Pragniemy złożyć najszczersze kondolencje rodzinie i przyjaciołom Joela. Spoczywaj w pokoju - napisali szefowie klubu, w którym występuje Łukasz Teodorczyk.

Joel Lobanzo miał zaledwie 17 lat. Był bardzo utalentowanym zawodnikiem, na co dzień występował w drużynie do lat 19.

Więcej o: